fbpxLANZAROTE SAARE RINGREIS

Lanzarote – Kanaari saarte üks idapoolseim saar, on midagi palju enamat kui ainult rand ja päike. Lanzarote sünonüümiks on vulkaanid koos mustendavate laavaväljadega, mille vahele on kontrastiks pikitud valgete majadega väikesed külad ning helesinine taevas.

Saare rannikut kaunistavad kaunid valge ja kuldse liivaga rannad, põhjaosas kõrgub Famara mäemassiiv ning orgudesse on peitunud palmisalud. See on saar, kus loodus ja kunst moodustavad ainulaadse koosluse ning saare elanikud tunnevad selle üle suurt uhkust.

Tule ja avastame koos ainulaadse vulkaanilise maastikuga Lanzarote saart, mida kujundasid 1730.-1736.aastatel ja 1824. aastal saarel toimunud vulkaanipursked!

Looduskatastroofid, mis omal ajal tõid endaga kaasa muret ja häda, on tänasel päeval saare tähtsaim vaatamisväärsuseks – Timanfaya Rahvuspark. Läheme ja uurime lähemalt kuulsa rahvuspargi geotermilise (maapõue) energia saladusi. Rahvuspargist edasi viib meid teekond viinamarjaistanduste vahele, kus asubLa Geria-maastikukaitseala. Selle maastiku on kujundanud sajanditepikkune viinamarjakasvatajate ennastsalgav töö. Tutvume maailmas ainulaadse viinamarjakasvatusviisiga, külastame selle piirkonna veinimaja ning degusteerime kohalikke käsitööveine.

Lanzarote saart on võimatu ettekujutada ilma César Manrique’i loominguta. César Manrique oli kohalik maalikunstnik, skulptor ja arhitekt, kelle lõuendiks oli Lanzarote saar. Oma loomingus suutis ta leida tasakaalu looduse ja inimese soovide vahel. Tema töid leiame saarel “liikuvate skulptuuride”, laavatunnelisse rajatud konserdisaali või loodusesse sulanduvate vaateplatvormide näol. Päeva jooksul külastame mitmeid tema poolt teostatud töid nagu “Mirador del Rio” vaateplatvorm ning laavatunnelisse ehitatud kontserdisaali “Jameos del agua”.

Päeva lõpetame külastades kunstniku viimast tööd – “Jardin del Cactus”ehk kaktuseaeda. Aias kasvab ligi 1100 kaktuseliiki üle kogu maailma.

Ekskursiooni kestus 9 tundi
Lend Tenerife-Lanzarote-Tenerife 2 tundi 

Lanzarote saarereisile on oodatud kõik juba Lanzarotel puhkavad külalised ning kõik huvilised, kes sooviksid Tenerifelt Lanzarotele lennata üheks päevaks!