fbpx

LA GOMERA

 

La Gomera – salapärane ja maagiline.

La Gomera on täis võluvaid paiku: kuristike vahele peitunud väikeseid maalilisi külakesi, pilvepiirini rajatud põlluterrasse ning looduslikke vulkaanilise päritoluga paljandeid. Saare mäetippe katab  ürgne ja müstiline loorberimets, kus meil on võimalus ajas miljoneid aastaid tagasi rännata-Garajonay rahvuspark.

Kaheksast Kanaari saarestiku saarest on La Gomera see, kus traditsioonid on säilinud kõige ehedamal moel. Ainult selle saare koolides saab veel  õppida “silbo gomero” (gomera vile) ehk vilekeelt. See iidne suhtlemisvorm on vanade saarlaste pärand, kes edastasid teateid vilistades ning mägedes tekkiv kaja viis selle kilomeetrite taha. 

La Gomera väike sadam oli Christoph Kolumbuse jaoks viimaseks peatuspaigaks enne Ameerika avastusretkele asumist. Kolumbuse lõplik väljasõit Ameerikat avastama ei toimunud reedel, 3. augustil Los Palos’e sadamast Huelvast, vaid neljapäeval, 1492. aasta 6. septembri hommikul La Gomera saarelt. Siin laadis ta oma laevadele viimast korda toidu- ja veevarusid enne, kui alustas mereteed tundmatusse. 

La Gomera väikeses pealinnas, San Sebastián de La Gomera, asub kaev, mis varustas Kolumbuse meremehi veega tema kolmel merereisil Ameerikasse – 1492, 1493 ja 1498.

Teeme saarel ringi, otsides loorberimetsa, vulkaanilisi kivirahne ja traditsioonilisi külasid. Tule kaasa!

La Gomera saare ekskursioonid - tutvu lähemalt ja broneeri!

La Gomera saare ringreis

La Gomera on Tenerifest vaid tunnise laevasõidu kaugusel.  Jalutame loorberimetsas, naudime vaateplatvormidelt avanevaid kauneid vaateid ning kuristike põhja peitunud väikeseid külasid. 

loro park

Eksootilised linnud ja loomad, akvaariumid, troopiliste taimede aed …  Tule koos perega  ja avasta killukesi meie planeedist ülemaailmselt tuntud looma-ja botaanikaaias.

ARHITEKTUUR & VEIN

Tutvume Tenerife  saare kahe kauneima linna La Laguna ja La Orotavaga ja  avastame  saare veinivalmistamise traditsiooni, külastades ühte saare kõige asjakohasemat veinikeldrit.

CUEVA DEL VIENTO EHK TUULEKOOBAS

Tenerife saarel asub Euroopa pikim laavatunnel- Cueva del Viento ehk Tuulekoobas … ja seda saab külastada! Huvitav kogemus taaselustada  Jules Verne’i  seiklusjuttu “Reis maakera südamesse”.

Kirjuta mulle - läheme avastame koos La Gomera saart!