fbpx

TENERIFE

Tenerife, tuntud ka kui “igavese kevade saar”, on ilus ja ainulaadne. Tänu mõnusale kliimale, suurepärastele randadele ja kaunile maastikule on see Kanaari saarestiku suurim saar paljudele reisisõpradele atraktiivseks sihtkohaks. Rannad, looduspargid, võluvad ajaloolised linnad ja metsik loodus koos kunsti, kultuuri ja gastronoomiaga loovad ühtse terviku.

Tenerife võib olla uhke oma erakordselt kauni looduse ja kliima üle. Saare vulkaaniline päritolu on loonud ainulaadse maastiku, mida saab nautida Teide rahvuspargis või külastades Teno ja  Anaga mäemassiivi. Ning nii uskumatu kui see ka pole, on siin võimalik kogeda ühe päeva jooksul kevadet, suve, sügist ja talve.

Saare lõunaosa on ideaalne piirkond, kus saab aastaringselt nautida rannapäikest ja Atlandi ookeani karget vett. Siit leiab vulkaanilise liivaga randasid igale maitsele alates El Medanost, Los Cristianose või Los Gigantese võimsate mereäärsete kaljudeni. Saare põhjakülg on rohelise ja lopsaka loodusega. Sellest saame aru siis, kui laskume läbi kauni La Orotava oru saare põhjarannikule avastades peade kohal “pilvemere”, mändidel rippuvad samblikud ning rohelised eerika põõsad.

Siit avanevad meile hingetuks võtvad vaated rannikul asuvatele küladele ja linnadele. Tenerife põhjaosas asuvad saare kaunimad linnad –  La Orotava, Puerto de la Cruz, Garachico ja Icod de los Vinos, mis on ka Kanaari saarte arhitektuuri esindajateks.

Tenerife kultuur ja ajalugu on koondunud ennekõike kahte linna – San Cristóbal de La Laguna  ja Santa Cruz de Tenerife.

San Cristóbal de La Laguna oli esimene linn Kanaari saartel, mis on kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse. 15 sajandil rajatud hispaania koloniaalstiilis linn on paljude Ladina-Ameerika linnade eeskujuks.

Santa Cruz de Tenerife on olnud saare pealinn aastast 1833 ja jagab Kanaari saarte autonoomse piirkonna pealinna tiitlit koos Las Palmas de Gran Canariaga. Santa Cruz on rõõmsameelne ja särav linn. Selle linna kitsad tänavad kutsuvad pikkadele jalutuskäikudele, mis viivad meid läbi kaunite parkide ja väljakute. Santa Cruz on linn, kus ajaloolised hooned on põimunud suurepäraseks koosluseks kaasaegse arhitektuuriga. Siin asuvad muuseumid ja kunstigaleriid ning linna suurim püsinäitus asub vabas õhus.

Tenerifel puhates on alati kaks valikut. Siin on võimalus teha mitte midagi ja lihtsalt veeta päev rannatoolil päikese käes lesides. Teine võimalus on otsustada aktiivse puhkuse kasuks nautides kohalikku kultuuri, proovides kohalikke toite, veini ja mojo kastmeid, vaadates vaalu või näiteks mängides golfi. Saarel asub 8 golfiväljakut ning Tenerife kuulub maailma 15 parima golfipiirkonna hulka. 

Tenerife loodust saad tundma õppida matkates saare erinevatesse nurkadesse. Saarel on kokku 1500 km pikkuses erineva raskusastmega matkaradasid. Kui unistad kohast, kus saad jalgrattaga tõusta kuni 2000 meetri kõrgusele merepinnast või surfata parimatel lainetel, harrastada purjelauasõitu või kitesurfi, siis on see koht Tenerifel. El Médanos on surfarite paradiis – siin on rohkem kui 300 tuulist päeva aastas ja siin viiakse läbi kõik tähtsamad riiklikud ning rahvusvaheliste turniirid.

Tere tulemast Tenerifele, kus on igaks päevaks uus plaan. Jäta igavusega hüvasti!

Tenerife saare ekskursioonid - tutvu lähemalt ja broneeri!

Tenerife saare ringreis

Huvitav ja hariv päevane reis, mis annab väga hea ettekujutuse Tenerife loodusest, arhitektuurist ja traditsioonidest ning võimaluse tutvuda Kanaari arhipelaagi ja tema elanike mineviku ning olevikuga.

loro park

Eksootilised linnud ja loomad, akvaariumid, troopiliste taimede aed …  Tule koos perega  ja avasta killukesi meie planeedist ülemaailmselt tuntud looma-ja botaanikaaias.

ARHITEKTUUR & VEIN

Tutvume Tenerife  saare kahe kauneima linna La Laguna ja La Orotavaga ja  avastame  saare veinivalmistamise traditsiooni, külastades ühte saare kõige asjakohasemat veinikeldrit.

CUEVA DEL VIENTO EHK TUULEKOOBAS

Tenerife saarel asub Euroopa pikim laavatunnel- Cueva del Viento ehk Tuulekoobas … ja seda saab külastada! Huvitav kogemus taaselustada  Jules Verne’i  seiklusjuttu “Reis maakera südamesse”.

Kirjuta mulle - läheme avastame koos Tenerifet