fbpx

GRAN CANARIA

Gran Canaria – tuhatkond erinevat maastikku

Linnulennult näeb Gran Canaria välja nagu priske kilpkonn, kes mõnusalt liugleb lainetel passaattuulte meelevallas. Lähemalt silmitsedes muutub saar aga iga külastaja jaoks võimaluste mosaiigiks.

Gran Canaria on rohkem kui saar. See tundub nagu väike manner, millelt võib leida tuhatkond erinevat maastikku ning tohutu loodusrikkuse. Seepärast tunnistas UNESCO saare biosfääri kaitsealaks.

Gran Canaria lõunaosas laiub tõeline kuldsete liivaluidete meri – luited, mille kõrgus võib ulatuda kuni 10 meetrini. Need on kaks kuulsamat piirkonda, Maspalomas ja Playa del Inglés, kus käib puhkamas miljoneid turiste aastas. Aga selleks, et avastada ainulaadse loodusega saarenurki, tuleb bikiinidemaailm hetkeks hüljata.

Gran Canaria keskosas on Tejeda, kus asuvad Gran Canaria kaks tähtsamat sümbolit – Roque Nublo ja Roque Bentayga. Roque Nublo on 80 meetri kõrgune monoliit ning asub saare keskosas, 1800 meetri kõrgusel merepinnast. See on suurepärane koht, kus saab nautida “pilvemere” võlu ning vaadet naabersaarel asuvale Teide vulkaanile. Roque Bentayga lisab saarele müstilist hõngu. Siia jätsid oma jälje saare põliselanikud. Seda geoloogilist moodustist kasutasid nad oma kindlusena kuni Kastiilia vägede saabumiseni 15. sajandi lõpus. Roque Bentayga on arheoloogiline piirkond, kus asuvad iidsete saare elanike koopad ning matmispaigad. See on piirkond, kus saab tundma õppida Gran Canaria iidsete põlisasukate eluviisi ja kombeid ning samal ajal nautida kauneid vaateid.

Gran Canaria pealinnast on saanud omaette sihtkoht. Las Palmas de Gran Canaria on kaasaegne ja kosmopoliitne linn, mis üllatab kõiki. Linna ajalugu on koondunud Vegueta ümbrusesse. Vanalinnast leiame kaunid koloniaalstiilis ehitatud majad ja Santa Ana katedraali, mis on saarestikus kõige imposantsem nii suuruse kui ka ilu poolest. Selle neoklassitsistlik fassaad, mis on raiutud vulkaanilisest kivimist, on katedraali kõige iseloomulikum element. 16. sajandist pärit interjöör on väga originaalne, kus gooti stiilis võlvid ja sambad jäljendavad justkui  suurt palmisalu.

Gran Canaria kööki saab nautida külastades väikseid linnu nagu Agaete, Santa Lucía de Tirajana või Teror. Soovitan maitsta värsket kala, mida pakutakse nii restoranides kui ka tagasihoidlikumates toidukohtades (guachinche). Proovi gofiot koos köögiviljahautise ja keedetud soolakalaga ning kitseliha hautist. Saarelt ei saa lahkuda enne, kui oled proovinud kohalikku juustu, mis on kalgendatud ohaka õiega (Queso de Flor) ning maitsnud magusat meerummi.

El Hierro saare ekskursioonid - tutvu lähemalt ja broneeri!

Tenerife saare ringreis

Huvitav ja hariv päevane reis, mis annab väga hea ettekujutuse Tenerife loodusest, arhitektuurist ja traditsioonidest ning võimaluse tutvuda Kanaari arhipelaagi ja tema elanike mineviku ning olevikuga.

loro park

Eksootilised linnud ja loomad, akvaariumid, troopiliste taimede aed …  Tule koos perega  ja avasta killukesi meie planeedist ülemaailmselt tuntud looma-ja botaanikaaias.

ARHITEKTUUR & VEIN

Tutvume Tenerife  saare kahe kauneima linna La Laguna ja La Orotavaga ja  avastame  saare veinivalmistamise traditsiooni, külastades ühte saare kõige asjakohasemat veinikeldrit.

CUEVA DEL VIENTO EHK TUULEKOOBAS

Tenerife saarel asub Euroopa pikim laavatunnel- Cueva del Viento ehk Tuulekoobas … ja seda saab külastada! Huvitav kogemus taaselustada  Jules Verne’i  seiklusjuttu “Reis maakera südamesse”.

Kirjuta mulle - läheme avastame koos Gran Canariat