fbpx

LA GRACIOSA

La Graciosa – Kanaari saarte aare.

Vaikus, puutumata loodus, paradiisilikud valge liivaga rannad, türkiissinine vesi, ligikaudu 700 elanikku. See on Kanaari saarestiku kõige väiksem saar – La Graciosa.

Jah, on raske uskuda, et on veel olemas massiturismist puutumata koht ja seda vaid mõne lennutunnitee kaugusel igast Euroopa linnast.

See 27 km2 suurune Kanaari saarte aare asub vaid pooletunnise meresõidutee kaugusel Lanzarote saarest. Väikesed parvlaevad, mis käivad edasi-tagasi mitu korda päevas, viivad saarele puhkajaid, kes otsivad üksindust ja rahu; kohta, kus lõõgastuda ning nautida loodust.

La Graciosal ei ole asfaldkattega teid ning mootorsõidukitega liiklemine on piiratud. Seepärast üks parimaid viise La Graciosa avastamiseks on jalgratas. Jalgratta saad rentida saarel nii pikaks ajaks kui soovid. Lisaks keskkonnasäästlikule transpordivahendile (ärgem unustagem, et asume looduskaitsealal) võimaldab saare tasane maastik vähese vaevaga avastada selle kauneid kohti. Marsruudid on nõuetekohaselt tähistatud ning looduskeskkonna kahjustamise vältimiseks ei tohi radadelt lahkuda.

La Graciosat ümbritseb üks kolmest Kanaari saarte merekaitsealast ning sellest on lihtne järeldada, et saar sobib suurepäraselt ka sukeldumissõpradele. Sukeldudes leiame eest rikkaliku floora ja fauna ning huvitava veealuse vulkaanilise maastiku, kus leidub rohkelt koopaid ja tunneleid.

Värske kala on selle Atlandi ookeani väikese saare eripära ja seda serveeritakse koos kortskartuli ja Kanaari saartele omase kergelt vürtsika mojo kastmega.

Kui olete juhuslikult Lanzarotel ja kahtlete, kas La Graciosale tasub minna või mitte, soovitan seda väikest saart kindlasti külastada!

Kirjuta mulle - läheme avastame La Graciosa saart!