fbpx

FUERTEVENTURA

 

Fuerteventura loodusjõudude ehe võim.

Fuerteventura asub Aafrika rannikust ainult 100 km kaugusel, Maroko vastas. Saar kuulutati 2009. aastal tervikuna UNESCO poolt biosfääri kaitsealaks. Kanaari saarestiku suuruselt teisel saarel ei leia me ürgseid loorberimetsi, kanaari männisalusid või pilvedesse ulatuvaid mäemassiive.

Fuerteventura on loodusjõudude ehe näide ning saare looduse ja maastiku ainulaadne värvigamma jätab unustamatu mulje. Mäed, vulkaanid ja rannad on ainupärase iluga, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Hämming, mida tunneb Fuerteventura emakordne külastaja saart avastades, tekitab küsimuse, kuidas taimed ja loomad saavad eksisteerida selles enamasti ebasõbralikus elupaigas. 

Saarestiku vanima saare kõrgeim tipp, Pico de la Zarza, kõrgub vaid 807 meetrit üle merepinna (võrdluseks, Tenerifel asuv El Teide vulkaan on 3718 meetrit kõrge) ning ookeanilt puhuvate passaatide poolt kaasa toodud pilved vuhisevad üle mägede, jättes Fuerteventura praktiliselt sademeteta.

Kuigi saarel puudub lopsakas rohelus, leiate Fuerteventuralt kilomeetritesse ulatuvad paradiislikud valge- või kuldseliivaga rannad ja türkiissinise vee. Siin täítuvad nende unistused, kes naudivad päikest, meretuult, suplust ookeani  läbipaistvas vees, ning kes otsivad midagi ainulaadset ja kordumatut. TripAdvisori reisijate kogukond valis oma iga-aastases TravelersChoice’i edetabelis kaks Fuerteventura lõunaosas asuvat randa Hispaania parimateks.

Saare siseosa peidab endas veel palju avastamist väärt üllatusi. Siit leiame Kanaari saarte vanima pealinna Betancuria, mille asutas 1404. aastal normannide vallutaja Jean de Bethencourt. Munakivisillutis, kirikud, vana klooster ja kirikuplats moodustavad rikkaliku kultuuri- ja kunstipärandi. 

Samavõrd võimsana kõrgub loodusmonument Tindaya mägi. Niipea, kui see meie silme ette ilmub, mõistame, miks saare iidsed elanikud “majod” pidasid seda müstiliseks ning muutsid selle pühaks kultuse paigaks. Nad jätsid siia väärtusliku pärandi, mis on säilinud tänapäevani – kivisse graveeritud jalajäljed. Võimas, ilus, eriline, kuid ennekõike maagiline. Ole valmis rännakuks, mis on täis ägedaid elamusi!

El Hierro saare ekskursioonid - tutvu lähemalt ja broneeri!

Tenerife saare ringreis

Huvitav ja hariv päevane reis, mis annab väga hea ettekujutuse Tenerife loodusest, arhitektuurist ja traditsioonidest ning võimaluse tutvuda Kanaari arhipelaagi ja tema elanike mineviku ning olevikuga.

loro park

Eksootilised linnud ja loomad, akvaariumid, troopiliste taimede aed …  Tule koos perega  ja avasta killukesi meie planeedist ülemaailmselt tuntud looma-ja botaanikaaias.

ARHITEKTUUR & VEIN

Tutvume Tenerife  saare kahe kauneima linna La Laguna ja La Orotavaga ja  avastame  saare veinivalmistamise traditsiooni, külastades ühte saare kõige asjakohasemat veinikeldrit.

CUEVA DEL VIENTO EHK TUULEKOOBAS

Tenerife saarel asub Euroopa pikim laavatunnel- Cueva del Viento ehk Tuulekoobas … ja seda saab külastada! Huvitav kogemus taaselustada  Jules Verne’i  seiklusjuttu “Reis maakera südamesse”.

Kirjuta mulle - läheme avastame koos Fuerteventura saart!