fbpx

MÁNCORAKuidas minust sai viinamarjakasvataja ja veinivalmistaja

Sattudes Tenerifele ei osanud ma isegi arvata, et mul tekib võimalus tegutseda põllumajandusvaldkonnas, kuigi tänu minu peaagronoomist emale oli see mind ja minu tegemisi saatnud maast ja madalast. Saarel, kus puhkavad turistid ja viljapõldude asemel laiuvad banaaniistandused, tundus see kõik teisejärguline. Näib, et elu jooksul ikkagi unistused ja salasoovid täituvad iseendalegi ootamatult, sest juhus viis mind  kokku minu elukaaslasega, kes omab väikest viinamarjaistandust Tenerife saare põhjaosas. Siit sai alguse minu viinamarjakasvatuse ja veinivalmistamise kirg. Aastast aastasse õppides ja katsetades oleme jõudnud ihaldatud eesmärgini: meie istanduse vein Máncora on kantud Tacoronte-Acentejo veinipiirkonna nimistusse.

Máncora

Máncora on ainulaadne ja autentne punane vein. Veini valmistamisel on kokku seotud maitsed kolmest tuntud viinamarjasordist – Negramoll, Listán Negro ja Tempranillo. Põhieesmärgiks oli säilitada kolmele sordile omased aroomid ja maitsed, mis omavahel kombineerides täiendaksid üksteist ja looksid meeldejääva koosluse. Meie veinikelder on väike ja veini limiteeritud koguses – igal aastal ulatub toodang umbes 1200 liitrini. Veini nimi on inspiratsiooni saanud aga hoopis Peruust ning sealsest linnast ja troopilisest rannast nimega Máncora.

Máncorat iseloomustab värske, tasakaalustatud ja varjundirikas maitse. Vein sisaldab mõõdukalt parkaineid, mis annavad veinile meeldivalt mõrkja maitse.  Hea happesus segunedes magusate ja soolakate nootidega, loovad meeldiva maitseelamuse.

Veini tumepunane värv on kergelt violetse alatooniga, mis viitab veini noorusele. Aroomilt on vein intensiivne ning enamasti võib selles tunda punaste marjade ja maasika aroome. Kerget vürtsikust lisab vulkaaniline pinnas, kus viinapuud kasvavad.

Máncora Fusión

Lisaks tänaseks ametlike sertifikaatidega Mancora veinile, valmib istanduses veel teinegi punane vein – Mancora Fusión (Mancora “väike õde”). Tegemist on veiniga, mis on eesmärgiga luua kahe kohaliku viinamarjasordi – Listan Negro ja Negramoll – baasil 100% “kanaarimaitseline” vein. Fusión ei ole veel 100% “omas kuues”, kuid maitse ja aroom esindavad juba praegu tõelist Kanaaride punast veini.

Listan Negro on Kanaari saartel kõige enam levinud viinamarjasort, mis on väga hästi kohanenud siinse kliima ja vulkaanilise pinnasega. Negramolli peetakse saarestiku Pinot Noir’ks. Kuigi öeldakse, et see viinamarjasort pärineb Pürenee poolsaarelt, siis hetkel ei kasvatada seda üheski poolsaare veinipiirkonnas. Selle eest on sort laialdaselt levinud just Kanaari saartel.

Máncora Fusión on punane kuiv vein, milles avalduvad Listan Negro  viinamarjasordile omased aroomid, meenutades mustsõstra, mustika ja põldmarja aroome. Kergelt magusa alatooni lisab viigimarjaleht. Maitselt on vein hea struktuuriga ja aromaatne, meenutades küpseid puuvilju. Veini kergelt vürtsikas alatoon pärineb Negramoll viinamarjasordist.

Hea veinisõber! Kui Sul tekkis huvi proovida meie väikese veinimaja veine, võta minuga julgelt ühendust!