fbpx

ARMAS REISISÕBER

Tänan, et tunned huvi minu tegemiste vastu!
Tenerifest on saanud minu teine kodu, Kanaari saartest minu paradiis ja siia on kirja pandud....

MINU LUGU

Minu nimi on Maarika. Olen pärit Võrumaalt, väikesest Antsla linnast. Kuni 18.eluaastani  keerles minu elu selle väikelinna ümber, alustades lastesõimest kuni Antsla Keskkooli lõpetamiseni. Ja siis tuli minna. Kuhu ikka enamus väikelinnade noori suundus – kas Tartu või Tallinn. Minu valikuks sai natuke hubasema tunde tekitav Tartu ning soov astuda oma ema jälgedes. Astusin Eesti Põllumajandus Ülikooli, agronoomia erialale. Lõpetasin kõrgkooli, kuid agronoomina ei ole ma töötanud päevagi. Minu koolilõpetamine sattus täpselt sellesse perioodi kui algasid suuremahulised reformid ning kolhoosid ja sovhoosid kujundati ümber taludeks või osaühinguteks. Minu esimeseks töökohaks sai AS Kemotar, mis oli ka äsja alustanud ettevõtte ja tegutses põllumajandussektoris ning andis võimaluse ka koolipingist tulnule rakendada oma värskelt omandatud teadmisi. 

Kui keegi oleks mulle kunagi ennustanud, et ühel päeval saab minust kodumaalt kaugel  turiste teenindav giid, siis kindlasti ei oleks ma seda uskunud. Põllumehest ei saa ju giidi, need on kaks täiesti erinevat ametit. Elu teeb alati oma korrektuurid, kui vaja keerab Sinu eest uue lehekülje ja nii algaski minu elus uus peatükk 2004.aasta sügisel. Esmakordselt sattusin siia turistina, kuid üsna ruttu leidsin siit selle, mida olin enesele teadmatagi otsinud – sõbralikud inimesed, positiivne ellusuhtumine, vähem kriitikat ja loomulikult kliima, mis sõna otseses mõttes ei jäta külmaks. Ma otsustasin siia jäädagi. Hüppasin vette tundmatus kohas, ette planeerimata ja koos kahe väikese lapsega. Tagasi vaadates tean, et mul läks õnneks ning nüüdseks on Tenerife minu kodu juba rohkem kui 16 aastat. 

Alustasin oma giidiametit privaatsete ekskursioonidega tänu Eesile, kes juhatas mind sellele teeotsale. Hea sõna minu tegemiste kohta hakkas levima reisihuviliste portaalis Trip.ee ja enne kui arugi sain, oli ratas veerema hakanud. Läbi Trip.ee jõudsid minu juurde ka Olavi ning Eike, aga sellest seigast võite rohkem lugeda Olavi kirjutatud raamatust “Minu Tenerife”.

2008 aasta sügisel tehti mulle ettepanek asuda tööle Tez Touri reisiesindaja ametikohale. Teatav töökogemus ekskursioonide läbiviimisest oli selleks momendiks juba olemas, aga kõik ülejäänu, mis tegelikult käib giiditööga kaasas, tuli juurde õppida läbi kursuste, koolituse ja praktika. Viimased 12 aastat olen teenindanud lisaks eesti turistidele ka vene, läti, leedu ja hispaania rahvusest turiste, tagades sellega tugeva kogemustepagasi erinevate rahvuste eripära ja nende puhkusesoove silmas pidades. 

Täna olen veendunud, et giiditöö ei hõlma ainult päevaste ekskursioonide läbiviimist, vaid on midagi palju enamat – see on oskus korraldada Teie puhkus tervikuna, alustades ja lõpetades vastuvõtu ja ärasaatmisega lennujaamas. 

Seoses omandatud giidiametiga ei maksa arvata, et põllumehe vaim on minust kadunud. Oma vabal ajal tegelen ma viinamarjakasvatuse ja veinivalmistamisega. Olen siiski saanud oma agronoomiaalased teadmised käiku lasta ning täiendanud neid La Laguna Ülikoolis läbiviidud viinamarjakasvatuse ja enoloogia kursustega.

Tenerife on minu teine kodu, Kanaari saared minu paradiis – tunnen selle kauni arhipelaagi ajalugu ja kultuuri, räägin vabalt hispaania keelt ja võtan Masca käänulistel teedel kurve nagu proff :).

Oled oodatud seda koos minuga avastama